Joga twarzy — ile minut dziennie należy ćwiczyć?

Kobieta w ręczniku wykonuje masaż twarzy

Joga pozwala odmłodzić wygląd twarzy i poprawić jej owal. Nie musisz korzystać z drogich zabiegów w salonie kosmetycznym, aby pozbyć się zmarszczek. Wystarczy codziennie wykonywać sekwencję ćwiczeń na twarz. Dowiedz się, czym jest face yoga i przywróć młodość skórze.

Co to jest joga twarzy?

Mięśnie twarzy w ciągu dnia wykonują tak wiele ruchów, że nie sposób ich policzyć. Umożliwiają one poruszanie się gałek ocznych, mruganie, mówienie oraz wyrażanie emocji. Jednak z czasem mięśnie mimiczne wokół oczu, ust czy też nosa ulegają osłabieniu, co prowadzi do powstawania zmarszczek. By je wzmocnić i odmłodzić wygląd, warto wykonywać jogę twarzy.

To specjalne ćwiczenia na twarz, które można wykonywać samodzielnie w zaciszu swojego domu. Mają one na celu poprawienie napięcia mięśni, a także ich rozluźnienie. Pozwalają także je uelastycznić i zniwelować skutki obumierania włókien kolagenowych. W ten sposób skóra staje się jędrna, gładka i odzyskuje młody wygląd. Niektórzy uważają, że joga twarzy może w przyszłości zastąpić zabiegi medycyny estetycznej.

Ile minut dziennie należy wykonywać jogę twarzy?

Jeśli już wiesz, co daje joga twarzy, to warto dowiedzieć się również, jak długo należy wykonywać ćwiczenia, by zauważyć ich rezultaty. Trenowanie mięśni wymaga czasu, dlatego tak istotne są cierpliwość i systematyczność. Efekty są zwykle dostrzegalne po upływie 3-4 tygodni. Przez ile minut dziennie należy ćwiczyć? Wystarczy już 5-15 minut dziennie, by poprawić elastyczność mięśni mimicznych i poczuć, jak się rozluźniają. Każde ćwiczenie należy wykonywać przez około 10 sekund.

Poprzez wykonywanie ćwiczeń jogi twarzy mięśnie zwiększają swoją objętość. Jednak nie musisz się obawiać, że wpłynie to zmianę kształtu Twojej linii żuchwy. Ćwiczenia działają wzmacniająco i przyczyniają się do wygładzenia zmarszczek poprzez ich wypełnienie i napięcie skóry. Dzięki temu będziesz wyglądała bardziej promiennie i świeżo. Regularne wykonywanie jogi twarzy może nawet pomóc Ci pozbyć się podwójnego podbródka oraz podkreślić kości policzkowe.

Czy joga twarzy jest tym samym, co masaż twarzy?

Face Yoga skupia się na ćwiczeniach napinających i rozluźniających mięśnie mimiczne w odniesieniu do całego ciała. Pozwala pracować nad odpowiednim oddechem i nauką świadomej mimiki. Natomiast masaż twarzy zwykle koncentruje się tylko na skórze. Można wykonywać go samymi dłońmi lub specjalnymi rollerami. Pomaga on poprawić przepływ limfy i usprawnić krążenie krwi, a także pozbyć się obrzęków. Masaż twarzy polega głównie na uciskaniu i szczypaniu odpowiednich jej partii.

Należy odpowiednio przygotować się do wykonywania jogi twarz. Warto zacząć od łatwiejszych ćwiczeń, by uniknąć nadmiernego rozciągania skóry, a później stopniowo zwiększać ich intensywność. Dzięki temu wzmocnisz mięśnie, ujędrnisz skórę i poprawisz jej napięcie. To pozwoli Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty i młody wygląd.

3 responses on “Joga twarzy — ile minut dziennie należy ćwiczyć?

  1. toska

    Odkąd zaczęłam regularnie stosować jogę twarzy i tejpy moja twarz stała się gładsza a zmarszczki zniknęły. To jest niesamowite, bo jeszcze niedawno myślałam o botoksie, a teraz nie jest mi potrzebny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *