Aerial joga – gdzie kupić chustę i inne niezbędne akcesoria?

kobieta praktykująca aerial jogę

Aerial joga jest praktyką jogi, która została opracowana stosunkowo niedawno – w 2007 roku. Od tego czasu zyskała szerokie grono fanów. Wszystko dzięki jej niesamowitym korzyściom oraz ciekawej formie. Praktyka aerial joga wykonywana jest na specjalnych chustach, nazywanych także hamakami, zawieszonych nad ziemią. Jak i gdzie je kupić? Jakie inne akcesoria przydadzą się podczas aerial jogi?

Gdzie praktykować aerial jogę?

Aerial joga staje się popularna w Polsce, dlatego z powodzeniem można znaleźć ją w coraz większej liczbie studiów jogi oraz akrobatyki powietrznej w naszym kraju. Zazwyczaj zajęcia odbywają się w zorganizowanych grupach, zgodnie ze z góry ustalonym grafikiem. Osoby, którym nie pasują określone terminy, mogą skorzystać z oferowanych w niektórych miejscach zajęć indywidualnych, jak i uprawiać aerial jogę we własnym domu. Bardzo często zdarza się także tak, że ćwiczący, którzy uczęszczają na praktykę do studia, chcą robić to częściej, dlatego rozpoczynają przygodę z aerial jogą w domu. Obydwie form ćwiczeń mogą przynieść takie same pozytywne efekty dla zdrowia. Warto zaznaczyć, że ćwicząc w domu, konieczny jest zakup oraz właściwy montaż hamaka. Jak wybrać właściwą chustę? Mamy garść sprawdzonych porad!

Gdzie kupić chustę, hamak do aerial joga? Na co zwrócić uwagę?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem jogą antygrawitacyjną oraz tańcem na szarfach, w sklepach sportowych pojawiły się specjalne, przeznaczone do tego szarfy. Dodatkowo w naszym kraju funkcjonują profesjonalne sklepy z akcesoriami do tego typu sportów, gdzie również można zakupić hamaki. Ceny chust w tych miejscach zazwyczaj zaczynają się od około 200 zł. Nowy bądź używany sprzęt z łatwością można kupić także na portalach aukcyjnych oraz w serwisach sprzedażowych. Możliwości jest wiele. Na co jednak zwrócić uwagę, by produkt był bezpieczny i pozwalał na wygodny trening? Pierwszym aspektem jest dopasowanie długości szarf do wysokości pomieszczenia:

  • 5 m materiału – pomieszczenie wysokie na 2,2 – 2,5 m,
  • 6 m materiału – pomieszczenie wysokie na 2,5 – 2,8 m,
  • 7 m materiału – pomieszczenie wyższe niż 2,8 m.

W przypadku braku pewności warto wybrać dłuższy model, który będzie można skrócić podczas podwieszania go. Wybrany produkt powinien być objęty gwarancją producenta oraz posiadać atesty. Nie należy także zapominać o kwestiach wizualnych i dopasować kolor chusty do kolorystki pomieszczenia, w którym zawiśnie.

Co jeszcze przyda się do praktyki aerial joga?

Kupując chustę do aerial jogi warto pamiętać, że należy przymocować ją do sufitu w bezpieczny, trwały sposób. Przydadzą się do tego wytrzymałe: karabinki stalowe, haki, uchwyty bądź pętle alpinistyczne. Mogą być one dołączone do zestawu, jednak czasem trzeba je dokupić we własnym zakresie.

Ponadto do praktykowania aerial jogi przydatne mogą być skarpetki antypoślizgowe lub specjalne buty do jogi, a co do zasady ćwiczy się na boso. Początkującym osobom, z wrażliwymi dłońmi mogą przydać się rękawiczki, które zniwelują ryzyko powstawania odcisków i otarć na dłoniach. Ponadto warto pamiętać o kupieniu obcisłego stroju, czyli długich legginsów i koszulki – najlepiej z długim rękawem, które pozwolą na osłonięcie wrażliwych części ciała (pach, zgięć łokci oraz kolan) i zabezpieczenie ich przed powstaniem obtarć od hamaka. Są łatwo dostępne w sklepach sportowych oraz w sieci. Podczas aerial jogi niepotrzebne są mata, wałek czy pasek, wykorzystywane w czasie klasycznej praktyki.

2 responses on “Aerial joga – gdzie kupić chustę i inne niezbędne akcesoria?

  1. Bezlitosny

    Równie dobrze mogę na firankach ćwiczyć aerial jogę… Jestem ciekaw, czy ludzie rzeczywiście montują specjalne haczyki na sufit i kupują takie chusty specjalnie do jogi… nie powiem, jest to ciekawe, ale czy praktyczne do codziennego użytku?

  2. Lukrecja

    Pewnie taka chusta do jogi jest tragicznie droga, nie? Tak samo jak maty…mam wrażenie, że akcesoria kosztują więcej, niż sama nauka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *