Joga twarzy dla początkujących. Podstawowe informacje o jodze twarzy, które musisz znać!

kobieta z turbanem na głowie masuje twarz

Chcesz zacząć trening mięśni twarzy, aby poprawić ich elastyczność, wpłynąć na kondycję skóry i dłużej cieszyć się młodym wyglądem? Na czym polega joga twarzy dla początkujących, co warto wiedzieć na ten temat? Poznaj najistotniejsze informacje dotyczące gimnastyki twarzy, by wykonywanie ćwiczeń było dla Ciebie przyjemnością.

Na czym polega joga twarzy dla początkujących?

Joga twarzy dla początkujących to proces nabywania umiejętności prawidłowego wykonywania zestawu ćwiczeń angażujących mięśnie mimiczne. Polega na nauce różnych technik rozluźniania i naprężania poszczególnych części ciała. Wiedzę na ten temat można czerpać z filmików instruktażowych na YouTubie. To bezpłatna metoda pozyskiwania informacji dotyczących tego rodzaju ćwiczeń.

Należy jednak pamiętać, że skuteczność jest uzależniona od poprawności wykonywania ćwiczeń. Podczas jogi twarzy prace wykonuje kilkadziesiąt mięśni, a nieodpowiednia technika może skutkować pojawieniem się niepotrzebnych napięć i przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie nauczyć się wykonywania ćwiczeń z YouTube’a, możesz zapisać się na specjalny kurs twarzowej jogi z instruktorem.

Jak dobrać zestaw ćwiczeń twarzy dla początkujących?

Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie rodzaju ćwiczeń do wieku i możliwości ruchowych danej osoby. Odpowiednio dopasowany zestaw ćwiczeń nie wywołuje dyskomfortu podczas gimnastyki, a wręcz przeciwnie pozwala się rozluźnić i zrelaksować. Sekwencja następujących po sobie czynności jest łatwa do zapamiętania i wykonywania. Przeprowadzanie jogi twarzy trwa około 10-15 minut. Ćwiczenia na nie powodują negatywnych konsekwencji — takich jak zakwasy czy też przykurcze partii mięśniowych.

Oto ćwiczenia, od których warto zacząć trening jogi twarzy dla początkujących:

  • Wykonywanie pionowych ruchów głową do przodu, do tyłu oraz na boki;
  • Rozciąganie szyi po maksymalnym odchyleniu głowy do tyłu;
  • Szerokie otwieranie ust;
  • Wypowiadanie samogłosek z maksymalnym rozciąganiem ust i policzków;
  • Napełnianie policzków powietrzem i oklepywanie ich opuszkami palców;
  • Mruganie powiekami, gdy palce znajdują się pod oczami;
  • Rozciąganie kącików oczu palcami;
  • Obracanie głową tak, aby podbródek znalazł na wysokości ramienia.

Jak się przygotować do jogi twarzy dla początkujących?

Joga twarzy to przede wszystkim ćwiczenia rozluźniające, dlatego pamiętaj, aby przed wykonywaniem gimnastyki zafundować sobie chwilę relaksu. Spróbuj się wyciszyć, spokojnie oddychając w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. Rozgrzej też mięśnie mimiczne przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Kiedy można zobaczyć efekty jogi twarzy dla początkujących?

Efekty jogi twarzy są widoczne w ciągu kilku tygodni przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń. Zmarszczki stają się mniej widoczne, poprawia się wygląd skóry wokół oczu i jej koloryt, a podbródek oraz policzki zostają wymodelowane.

Joga twarzy jest odpowiednia dla osób w niemal każdym wieku. Warto zacząć praktykować ten rodzaj gimnastyki już po 20. roku życia, by ujędrnić skórę i wzmocnić mięśnie mimiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *