Popularne kluby jogi w Polsce

Kurs jogi

Joga w Polsce, choć nie ma nadal charakteru masowego, to jednak cieszy się dużą i wciąż rosnącą popularnością. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, jak grzyby po deszczu zaczęły otwierać się kolejne kluby jogi. Które z nich cieszą się największym wzięciem, wśród klientów?

Czy warto ćwiczyć jogę?

Odpowiedź na tak zadane pytanie, jest stosunkowo prosta – tak, warto. Joga to zespół aktywności fizycznych, które pozytywnie wpływają na wiele aspektów zdrowotnych naszego organizmu. Wpływa zarówno na ciało, jak i umysł, tym samym dzięki regularnym ćwiczeniom, jesteśmy w stanie zredukować stres, wspomóc trawienie, krążenie krwi oraz polepszyć nasz oddech.

Nie bez znaczenia są też lecznicze właściwości jogi, dzięki której można zredukować ból w przypadku wielu różnych dolegliwości chorobowych. Dzięki praktykowaniu jogi uelastycznia się ciało, wzmacnia mięśnie, a także redukuje tkankę tłuszczową, co pomaga w odchudzaniu. Wzmacnia się też system odpornościowy oraz wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jogę najlepiej praktykować pod okiem specjalistów, zwłaszcza w przypadku, gdy jest się jeszcze nieobeznanym z tą formą aktywności. W Polsce klubów jogi nie brakuje. Oto kilka z nich, które cieszą się największą popularnością.

Grupa osób ćwicząca jogę

Joga Centrum Adama Bielewicza – Warszawa

Joga Centrum Adama Bielewicza jest klubem bodajże najstarszym w Polsce, który funkcjonuje na naszym rynku już od ponad 20 lat. Oferuje zajęcia dla każdego zainteresowanego, niezależnie od wieku. Klub można znaleźć w dwóch punktach w Warszawie, dokładnie w samym Centrum na ul. Pankiewicza 1 oraz na Ursynowie przy ul. Koncertowej 8. Wieloletnie doświadczenie w temacie jogi, pozwala na prowadzenie zajęć przez dobrze dobrany personel instruktorów.

Joga Park – Gdańsk

Joga Park, to studio, które mieści się w Gdańsku, na ul. Wajdeloty 12A. Kadra doświadczonych instruktorów, oferuje wsparcie na drodze do poznania jogi, poprzez rozbudowane kursy, na różnych poziomach, od początkujących do średniozaawansowanych. W klubie tym można także przejść kurs instruktora, dla zainteresowanych głębszym poznaniem tematu.

Joga Balans – Warszawa

W przypadku Jogi Balans także mamy do czynienia z klubem z Warszawy. Ośrodek można znaleźć na ul. Sandomierskiej 17/7. Oferta podzielona jest różne formy zajęć, od ogólnych, przeznaczonych dla początkujących, przez jogę regeneracyjną, aż po poszczególne systemy skierowane dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Yoga Republic – Warszawa

To kolejny warszawski klub jogi, który można znaleźć na ul. Śniadeckich 18 lok. 1. Joga Republic oferuje kusy na różnych poziomach, dodatkowo także warsztaty i wyjazdy, w tym także kursy online. Z powodzeniem mogą tutaj także przyjść panie w ciąży, które pragną się zrelaksować i uelastycznić ciało.

Joga Centrum – Kraków

Ciekawym miejscem jest także Joga Centrum z Krakowa, które ma dwie lokalizacje – na ul Biskupiej 18 oraz ul. Armii Krajowej 16. Można wziąć udział w różnych rodzajach kursów od tych dla początkujących, po te przeznaczone dla przyszłych instruktorów i nauczycieli. Oprócz ćwiczeń, ciała można także ćwiczyć ducha, dzięki kursom medytacji.

To rzecz jasna, tylko parę przykładów, co popularniejszych klubów, które można znaleźć w Polsce. Jest ich rzecz jasna znacznie więcej i właściwie każde większe miasto posiada do kilku klubów jogi. Oferty zazwyczaj są dosyć podobne, jednak to wiedza i doświadczenie instruktorów będzie tu najważniejsze. Chcąc ćwiczyć jogę pod okiem specjalistów, zawsze warto wybierać studio, które zagwarantuje właściwe podejście do tematu.

One response on “Popularne kluby jogi w Polsce

  1. wiśniówka

    A znają Państwo jakieś dobre studia na Śląsku, nie opłaca mi się aż do Krakowa na jogę jeździć, zwłaszcza przy obecnych cenach paliwa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *