Popularne kluby jogi w Polsce

Kurs jogi

Joga w Polsce, choć nie ma nadal charakteru masowego, to jednak cieszy się dużą i wciąż rosnącą popularnością. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, jak grzyby po deszczu zaczęły otwierać się kolejne kluby jogi. Które z nich cieszą się największym wzięciem, wśród klientów?

Czy warto ćwiczyć jogę?

Odpowiedź na tak zadane pytanie, jest stosunkowo prosta – tak, warto. Joga to zespół aktywności fizycznych, które pozytywnie wpływają na wiele aspektów zdrowotnych naszego organizmu. Wpływa zarówno na ciało, jak i umysł, tym samym dzięki regularnym ćwiczeniom, jesteśmy w stanie zredukować stres, wspomóc trawienie, krążenie krwi oraz polepszyć nasz oddech.

Nie bez znaczenia są też lecznicze właściwości jogi, dzięki której można zredukować ból w przypadku wielu różnych dolegliwości chorobowych. Dzięki praktykowaniu jogi uelastycznia się ciało, wzmacnia mięśnie, a także redukuje tkankę tłuszczową, co pomaga w odchudzaniu. Wzmacnia się też system odpornościowy oraz wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jogę najlepiej praktykować pod okiem specjalistów, zwłaszcza w przypadku, gdy jest się jeszcze nieobeznanym z tą formą aktywności. W Polsce klubów jogi nie brakuje. Oto kilka z nich, które cieszą się największą popularnością.

Grupa osób ćwicząca jogę

Joga Centrum Adama Bielewicza – Warszawa

Joga Centrum Adama Bielewicza jest klubem bodajże najstarszym w Polsce, który funkcjonuje na naszym rynku już od ponad 20 lat. Oferuje zajęcia dla każdego zainteresowanego, niezależnie od wieku. Klub można znaleźć w dwóch punktach w Warszawie, dokładnie w samym Centrum na ul. Pankiewicza 1 oraz na Ursynowie przy ul. Koncertowej 8. Wieloletnie doświadczenie w temacie jogi, pozwala na prowadzenie zajęć przez dobrze dobrany personel instruktorów.

Joga Park – Gdańsk

Joga Park, to studio, które mieści się w Gdańsku, na ul. Wajdeloty 12A. Kadra doświadczonych instruktorów, oferuje wsparcie na drodze do poznania jogi, poprzez rozbudowane kursy, na różnych poziomach, od początkujących do średniozaawansowanych. W klubie tym można także przejść kurs instruktora, dla zainteresowanych głębszym poznaniem tematu.

Joga Balans – Warszawa

W przypadku Jogi Balans także mamy do czynienia z klubem z Warszawy. Ośrodek można znaleźć na ul. Sandomierskiej 17/7. Oferta podzielona jest różne formy zajęć, od ogólnych, przeznaczonych dla początkujących, przez jogę regeneracyjną, aż po poszczególne systemy skierowane dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Yoga Republic – Warszawa

To kolejny warszawski klub jogi, który można znaleźć na ul. Śniadeckich 18 lok. 1. Joga Republic oferuje kusy na różnych poziomach, dodatkowo także warsztaty i wyjazdy, w tym także kursy online. Z powodzeniem mogą tutaj także przyjść panie w ciąży, które pragną się zrelaksować i uelastycznić ciało.

Joga Centrum – Kraków

Ciekawym miejscem jest także Joga Centrum z Krakowa, które ma dwie lokalizacje – na ul Biskupiej 18 oraz ul. Armii Krajowej 16. Można wziąć udział w różnych rodzajach kursów od tych dla początkujących, po te przeznaczone dla przyszłych instruktorów i nauczycieli. Oprócz ćwiczeń, ciała można także ćwiczyć ducha, dzięki kursom medytacji.

To rzecz jasna, tylko parę przykładów, co popularniejszych klubów, które można znaleźć w Polsce. Jest ich rzecz jasna znacznie więcej i właściwie każde większe miasto posiada do kilku klubów jogi. Oferty zazwyczaj są dosyć podobne, jednak to wiedza i doświadczenie instruktorów będzie tu najważniejsze. Chcąc ćwiczyć jogę pod okiem specjalistów, zawsze warto wybierać studio, które zagwarantuje właściwe podejście do tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *