Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Joga twarzy, masaż, botoks…

kobieta praktykująca jogę twarzy

Bogata ekspresja twarzy sprawia, że często tworzą się na niej zmarszczki między brawami. Zastanawiasz się, jak można temu przeciwdziałać? Podpowiemy Ci, jak pozbyć się lwiej zmarszczki domowymi sposobami i czy skorzystanie z botoksu jest konieczne w tym przypadku.

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwią zmarszczką określa się bruzdę na czole, która powstaje na skutek częstego marszczenia brwi podczas intensywnej pracy mięśni twarzy. Lwia bruzda może być pojedynczą pionową zmarszczką między brwiami albo mieć postać kilku mniejszych bruzd zlokalizowanych w tym miejscu. W zależności od kondycji skóry i mimiki danej osoby pojawia się zazwyczaj między 25. a 40. rokiem życia. Z wiekiem spada ilość produkowanego przez organizm kolagenu, co wpływa na obniżenie elastyczności skóry, a wtedy lwia zmarszczka staje się wyraźniejsza.

Istnieje kilka sposobów na przeciwdziałanie pojawieniu się bruzdy na czole oraz jej zmniejszenie. Najlepiej zacząć wtedy, gdy lwia zmarszczka jest jeszcze niewidoczna.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki dzięki jodze twarzy?

Joga twarzy to nic innego jak ćwiczenia na twarz, które poprawiają krążenie krwi i wzmacniają mięśnie, co pozwala ujędrnić skórę i zmniejszyć głębokość zmarszczek. Ten rodzaj ćwiczeń może być wykonywany w domu i nie wymaga dużego wysiłku. To również dosyć prosty sposób na odmłodzenie swojego wyglądu.

Najważniejszą kwestią jest systematyczność, ponieważ dzięki temu będzie możliwe osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Oto ćwiczenia jogi twarzy, które musisz znać, żeby pozbyć się lwiej bruzdy to techniki rozluźniania mięśni czoła. Połóż palce wskazujące i środkowe na końcach brwi i zacznij rozciągać skórę na zewnątrz, by poczuć pojawiające się napięcie między brwiami. Przytrzymaj palce w tym miejscu przez 10 sekund i puść. Teraz ustaw palce wskazujące między brwiami i przesuwaj je ruchami masującymi na zewnątrz. To ćwiczenie powtórz 10 razy. Następnie wykonuj palcami wskazującym i środkowym koliste ruchy wokół brwi, licząc powoli do 10.

Jogę twarzy na lwią zmarszczkę możesz praktykować rano i wieczorem przez 15 minut. Dobrym rozwiązaniem jest posmarowanie twarzy kremem, aby palce łatwiej przesuwały się po skórze.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki przy pomocy masażu?

W zniwelowaniu zmarszczki między brwiami pomaga również masaż. Masaż na lwią zmarszczkę poprawia przepływ krwi oraz limfy, co sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, a twarz wygląda młodziej. Do wykonywania masażu można wykorzystywać specjalne wałki, które dodatkowo będą uciskać odpowiednie partie twarzy.

Czy botoks na lwią zmarszczkę to dobre rozwiązanie?

Skorzystanie z zabiegu na lwią zmarszczkę może być konieczne, gdy jest ona bardzo głęboka. Botoks polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolicę fałdki na czole. W ten sposób mięśnie twarzy obkurczą się i staną się mniej aktywne. Jednak efekty botoksu utrzymują się zazwyczaj do 6 miesięcy, a po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Jeśli chcesz pozbyć się lwiej bruzdy z czoła, nie musisz od razu korzystać z drogich zabiegów medycyny estetycznej. Wystarczy regularne przeprowadzanie jogi twarzy lub masażu, aby odzyskała ona swój promienny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *